Удобрення озимої пшениці органічними добривами
Багато фермерів використовують для удобрення озимої пшениці мінеральні добрива. Але ця культура також потребує органіці. Який саме – докладно розглянемо в цій статті.
Норми використання органічних добрив залежать від:
- попередньої культури або пара;
- виду добрива;
- типу грунту
Варто відзначити, що удобрення озимої пшениці органікою необхідно лише там, де вміст гумусу в ґрунті не більше 2%.
З органіки, які використовують фермери для підгодівлі слід виділити:
- куриный помет – его рекомендует вносить от 4 до 6 ц на 1 га в сухом состоянии;
- полуперепревший навоз – его вносят от 15 до 30 т на 1 га в зависимости от плодородности грунта;
- навозная жижа – хороша тем, что содержит азот в легкодоступной форме; её вносят в количестве 4 т на 1 га в разбавленном виде. Разбавлять навозную жижу необходимо в соотношении 1:2 или 1:3 с водой, это убережет пшеницу от ожогов и снижения уровня азота. После внесения навозной жижи необходимо провести боронование почвы, это позволит защитить грунт от высыхания, сорняков и выровняет его.
При посеве на чистых парах необходимо от 20 до 30 кг органических удобрений на 1 га. А для удобрения озимой пшеницы, посеянной на занятом паре, необходимо от 20 до 40 кг на 1 га. И вносить их лучше под парозанимающую (предшествующую) культуру.
Стоит отметить, что внесение осенью органики после хорошей предшествующей культуры избавляет от необходимости использовать в эту пору азотные удобрения.
Хорошими предшественниками для озимой пшеницы считаются:
- многолетние бобовые травы (клевер, люцерна);
- зерновые бобовые (горох, соя, кормовые бобы, вика);
- озимый рапс.
Важливо прибрати парозанимающую культуру за менш, ніж за місяць до висівання пшениці. Також фермери радять при удобренні озимої пшениці органічними добривами вносити разом з ними суперфосфат (1,5-2 ц на 1 га).
Що стосується типу грунту, то вносять 20-25 т/га органічних добрив на чорнозем і 30-35 т/га – на дерново-підзолисті ґрунти під основну обробку.
Загалом фермери рекомендує використовувати органіку разом з мінеральними добривами. Це дозволяє значно збільшити врожай і вберегти його від шкідників, при цьому частка використовуваних добрив знизитися в кілька разів (на відміну від роздільного застосування).
Як бачимо, удобрення озимої пшениці органічними добривами вкрай важливо і сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам у вирощуванні озимої пшениці. Бажаємо високих врожаїв!